Přeskočit na obsah

Nejlepší svatební místa jižní Čechy

Od romantických zámků po rustikální stodoly

Jižní Čechy jsou rájem pro páry hledající dokonalé svatební místo. Jihočeský kraj nabízí širokou škálu lokací, které uspokojí jak milovníky historických zámků, tak příznivce rustikálního stylu. Od ikonického zámku Hluboká nad Vltavou s jeho nádhernými novogotickými zahradami, přes romantický Zámek Jindřichův Hradec až po klidný Zevlův mlýn s domácím pivovarem, každé z těchto míst má své jedinečné kouzlo. Hajnýho stodola nebo Statek paní Lucie nabízejí autentické venkovské prostředí. Pro netradiční zážitek je ideální svatba v teepee na louce s výhledem na šumavské vrcholky. Ať už sníte o elegantní svatbě na zámku nebo rustikálním obřadu v přírodě, v jižních Čechách najdete místo, které váš velký den učiní nezapomenutelným.

 

 Zámek Hluboká nad Vltavou

Ikona jihočeského kraje, která je díky romantickým zahradám a nádherné novogotické architektuře klasickou volbou pro svatební obřady. Zámek se těší veliké oblibě také proto, že si můžete vybrat hned ze 4 možností, kde se bude Váš velký den odehrávat – obřadní síň v bývalé oranžerii, Návrší před zámkem, u velké kašny, či u jezírka.

Hluboká nad Vltavou svatba

 

Zámek Jindřichův Hradec

Další krásný zámek s historickým kouzlem a romantickým okolím. Konají se zde občanské sňatky, kde si můžete vybrat mezi hudebním pavilonem Rondel, středověkým Královským sálem a zámeckým parkem. Taktéž zde lze uzavřít i církevní sňatek, a to na vskutku jedinečném místě – v nejstarší šlechtické hradní kapli v Čechách, v kapli sv. Ducha.

 

 

Hajnýho stodola

 Pokud hledáte místo pro svatbu v rustikálním stylu, je Hajnýho stodola tím pravým místem. Vznikla v roce 2020 a nachází se v údolí nad soutokem Vltavy a Řasnice, hned kousek od Lenory. Celý svatební den jste obklopeni krásnou šumavskou přírodou a naprostým klidem.

 

 

Zevlův Mlýn Nové Hrady

Klidným a romantickým místem v přírodě s nádechem historie je Zevlův mlýn, který Vás uchvátí nejen svou pestrou historií a nádherným areálem, ale také okolím, a dokonce domácím pivovarem.

 

 

 Zámek Blatná

Pohádkový zámek s bohatou historií a nádherným interiérem je přímo šitý na míru pro elegantní svatby. Zde si můžete vybrat hned ze 7 prostor včetně zahrady. Každé místo je jinak magické a Vaši svatbu učiní vskutku nezapomenutelnou. U zámku se nachází i obora s daňky, která může zabavit hosty v době Vašeho svatebního focení.

 

Pluhův Žďár

Jestliže dáváte přednost klidu a útulnosti, je pro Vás tento venkovní penzion s atmosférou starých časů tou správnou volbou. Mimo vnitřních prostor restaurace s netradičním dětským koutkem se zde nachází krásný venkovní areál, kde nechybí ani kryté posezení v blízkosti místního zámku.

 

 

Statek paní Lucie

Skvělé místo pro ty, kteří hledají autentický zážitek na selském statku. Klidné a malebné prostředí, profesionální přístup a navíc možnost uspořádat Vaši svatbu přímo pod širým nebem.

 

Teepee Navrchu

Pokud hledáte opravdu něco netradičního, tato možnost vzít se na louce u tepee může být zajímavou volbou. Soukromý kemp nabízí tradiční teepee stan, dokonce i jeho dřevěnou variantu. S výhledem na krásnou šumavskou krajinu, především na její vrcholky Boubín a Bobík, prožijete nezapomenutelný zážitek.

 

 

Šindlovská Krčma

Pro ty, kteří preferují tradiční atmosféru ve spojení s historií, se skvěle hodí právě tento autentický prostor krčmy s výbornou gastronomií. Místo se nachází na břehu Šindlovského rybníka, nedaleko Českých Budějovic. Svatební obřad se obvykle koná v oddělených prostorách stodoly nebo opodál na louce, avšak pro menší svatby lze využít pouze salonku krčmy.

 

DOMLUVME SE NA FOCENÍ!