Přeskočit na obsah

Sicílie 2022

Sicílie se z mnoha důvodů stala synonymem slova „mafie“. Od bezpočtu filmů o Cosa Nostře až po historické vztahy regionu s organizací. Ale vězte, ostrov nabízí mnohem více, než jen to. Má zkušenost naprosto překonala očekávání! Od slavných historických památek po skvělou kuchyni a kávu. Sicílie je dle mě skvělou destinací pro poznávání památek.

 

Jestliže jste také jako já fanoušky knihy či filmu Kmotr a představíte si scénu z tohoto díla, budete možná mírně zklamáni. Siciliáni jsou pohostinní, zábavní a přátelští, takže opravdu není na místě se čeho bát a představovat si je jako členy rodiny Corleone. Je ale třeba si uvědomit, že jsou hrdí na svou kulturu a identitu a že jsou mnohdy více upovídaní a excentričtější, než my češi. Myslím, že bez kávy a gestikulace by nepřežili ani den. Ale teď už se pojďme podívat na můj výlet. 

 

 

Tento šestidenní výlet začal příletem do města Catania, kde na Vás ihned dýchne duch místa (tedy pokud se moc nerozhlížíte, neboť spatříte nepořádek a mnohdy i odpadky). Catania je to nejlepší místo pro milovníky moře a hor a má mimořádně bohaté historické dědictví. Nad městem se tyčí ikona ostrova – nejaktivnější sopka Evropy Etna. 

A teď už se jen můžete níže kochat fotkami…